وبلاگ

راهنمای جامع خرید دریل بادی یا دریل پنوماتیک

دریل بادی یا دریل پنوماتیک از لوازم و تجهیزات یدکی جدید است که امروزه در انواع مختلف طراحی شده است.

در صنعت ها و فعالیت های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. کار کرد این دستگاه با تکنولوژی پیشرفته هوای فشرده شده است. اینگونه که انرژی مورد نیاز دستگاه، توسط کمپرسور هوا و موتور دیزلی تامین خواهد شد.

معرفی دریل بادی یا دریل پنوماتیک

دریل بادی یا دریل پنوماتیک یک ابزار کاربردی در دسته ابزارهای بادی است که از آن برای سوراخ کردن سطوح فلزی، چوبی، سیمانی، پلاستیکی و غیره با قطر کم استفاده خواهد شد.

این دستگاه ها با هوای فشرده کار می کنند. و این هوا از طریق کمپرسوری که در آن ها لحاظ شده ، تأمین می شود.

این دریل ها را معمولا از جنس فلز هستند. که هم مقاومت و ماندگاری بسیار بالایی داشته باشند. و هم هوای گرم تولید شده در داخل دستگاه ها را به بیرون منتقل کنند تا دستگاه سریع تر خنک شود.
از کاربردهای مهم این دستگاه ها می توان به برش برداری، سنباده زنی، جلادهی و استفاده به عنوان پیچ گوشتی جهت باز و بسته کردن پیچ ها اشاره نمود. علاوه بر استفاده خانگی و کارگاهی، از مدل های ویژه از این دریل ها برای کارهای فوق سنگین مانند راه سازی، استخراج، حفر معادن و … نیز استفاده می شود.

این دریل ها را معمولا از جنس فلز هستند که هم مقاومت و ماندگاری بسیار بالایی داشته باشند

 

برای اینکه هوای منتقل شده از کمپرسور دریل عاری از هر گونه رطوبت باشد، از فیلترهای رطوبتی استفاده می شود. که این کار باعث آسیب ندیدن بخش های فلزی دستگاه خواهد شد. البته لازم می باشد هر چند وقت یک بار این دستگاه ها روغن کاری شوند تا کارایی مناسب را داشته باشند.

انواع دریل پنوماتیک و کاربردهای آن ها

سایز مته دریل های بادی در بیشتر مدل ها به 6، 10 و 13 میلی متر دسته بندی می شوند. که هرکدام کاربرد ویژه خود را دارند. دریل های بادی از نظر سه نظام دارای دو دسته بندی زیر هستند:

1- دریل بادی سه نظام آچاری

برای تعویض مته باید از آچار مخصوص استفاده شود. دریل های بادی صنعتی که برای انجام کار های سنگین تر مورد استفاده قرار می گیرند در اکثر مواقع از نوع دریل بادی سه نظام آچار خور هستند.

2- دریل بادی سه نظام اتوماتیک

نیازی به استفاده از آچار برای تعویض یا سفت کردن مته نخواهد داشت. در مواقعی که سرعت تعویض مته در اولویت باشد می توانید از دریل بادی سه نظام اتوماتیک استفاده نمایید.

دریل های بادی متناسب با نیاز خریداران در انواع و مدل های مختلفی تولید و عرضه شده است. که به معرفی و بررسی آن ها در زیر پرداخت ایم:

تفنگی: برای سوراخ کاری چوب و ورق های فلزی و کاربردهای سبک

تفنگی: برای سوراخ کاری چوب و ورق های فلزی و کاربردهای سبک
مدل تفنگی

مستقیم: مورد استفاده در فضاهای تنگ و باریک و کوچک و سوراخکاری های عمودی

مستقیم: مورد استفاده در فضاهای تنگ و باریک و کوچک و سوراخکاری های عمودی
مدل مستقیم

سرکج: برای سوراخکاری ورق های فلزی با زاویه

دریل بادی سرکج: برای سوراخکاری ورق های فلزی با زاویه
مدل سرکج

قلاویز زن: مناسب برای استفاده در ساخت و سازهای فلزی

دریل بادی قلاویز زن: مناسب برای استفاده در ساخت و سازهای فلزی
مدل قلاویز زن

ظریف کاری: قابل استفاده در صنعت هوا فضا جهت سوراخ کردن و حفاری

صلیبی: برای استفاده در صنعت کشتی سازی، راه آهن، ساخت و ساز

با فرم خاص( زاویه ۴۵ درجه و …): داشتن موتورهای قوی، وزن کم و سری قابل تعویض

 

قابلیت های کاربردی یک دریل بادی مناسب

در این قسمت به ویژگی های یک دریل پنوماتیک مناسب اشاره می کنیم. که می تواند جوابگوی نیاز هر کاربری باشد. مورد اول، وجود قابلیت و ویژگی تنظیم سرعت در این دریل ها است؛ به خاطر آن که فرایند سوراخکاری در هر زمینه ای یا برای هر جنس قطعه ای نیازمند سرعت مشخصی خواهد بود. تا این عملیات به صورت اصولی، کامل و بدون آسیب رساندن به دستگاه انجام شود.

سایز مته دریل های بادی در بیشتر مدل ها به 6، 10 و 13 میلی متر دسته بندی می شوند که هرکدام کاربرد ویژه خود را دارند.
دریل بادی رونیکس

مورد دوم، وجود ویژگی تغییر جهت چرخش یا به عبارت دیگر قابلیت راستگرد و چپگرد در آن ها است. با استفاده از این ویژگی می توان از دریل های بادی به عنوان پیچ گوشتی نیز استفاده نمود. و انواع پیچ ها را به آسانی و در کم ترین زمان باز و بسته کرد.
از دیگر معیارهای یک دریل پنوماتیک مناسب می توان به جنس فلزی بدنه آن ها اشاره کرد که باعث کارایی مناسب و طول عمر بالایی برای دستگاه می شود و فرایند خنک سازی آن در مدت زمان کمتری انجام می گیرد.

مزایای دریل بادی

دریل های بادی در مقایسه با دریل های برقی از مزایا و ویژگی های بسیاری زیادی برخوردار هستند که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم. از مزایای دریل پنوماتیک می توان به وزن پایین و ابعاد کوچیکتر آن ها در مقایسه با دریل های برقی اشاره کرد و همین ویژگی باعث می شود که این دستگاه ها حمل و کارکرد آسانرتری داشته باشند.
مزایای مهم دیگر دریل پنوماتیک، مصرف پایین انرژی در آن ها است که سبب راندمان بالا و طول عمر بیشتری در مثایسه با دریل های برقی می شود. مورد دیگر در رابطه با مزایای دریل پنوماتیک، تعمیر آسان و هزینه پایین تعمیر این دستگاه ها بوده که این قابلیت برای بسیاری از خریداران دارای اهمیت بالایی می باشد.

در مورد قیمت دریل های بادی یا پنوماتیک

قیمت دریل های پنومانیک به عوامل زیادی بستگی دارد. که در این قسمت به چند مورد مهم اشاره خواهیم کرد. اولین عامل مؤثر بر قیمت دریل بادی نوع و مدل آن ها است. همانطور که گفتیم هر دریل برای کارکرد خاصی طراحی شده. و قاعدتاً از جنس و امکانات ویژه ای هم برخوردار خواهد بود. که همه این موارد می توانند بر قیمت این دستگاه تأثیر بگذارد.
عامل مهم دیگر برای قیمت دریل پنوماتیک، خصوصیات و مشخصات فنی آن بوده. که بر همین اساس از قیمت های متفاوت و متنوعی نیز برخوردار هستند. عامل موثر بعدی بر قیمت دریل بادی، قدرت و توان خروجی دریل ها بوده که متناسب با نیاز کاربر انتخاب می شود تا از صرف هزینه های اضافی جلوگیری شود.

در مورد قیمت دریل های پنوماتیک قیمت دریل های پنومانیک به عوامل زیادی بستگی دارد که در این قسمت به چند مورد مهم اشاره خواهیم کرد. اولین عامل مؤثر بر قیمت دریل بادی نوع و مدل آن ها است. همانطور که گفتیم هر دریل برای کارکرد خاصی طراحی شده و قاعدتاً از جنس و امکانات ویژه ای هم برخوردار خواهد بود که همه این موارد می توانند بر قیمت این دستگاه تأثیر بگذارد. عامل مهم دیگر برای قیمت دریل پنوماتیک، خصوصیات و مشخصات فنی آن بوده که بر همین اساس از قیمت های متفاوت و متنوعی نیز برخوردار هستند. عامل موثر بعدی بر قیمت دریل بادی، قدرت و توان خروجی دریل ها بوده که متناسب با نیاز کاربر انتخاب می شود تا از صرف هزینه های اضافی جلوگیری شود.

فاکتور موثر بعدی بر قیمت دریل های پنوماتیک، برند و کشور تولید کننده این دستگاه ها می باشد. چرا که برند های گوناگون متناسب با کیفیت، سابقه و محبوبیتی که در بین خریداران دارند. قیمت های مختلفی را برای اجناس خود در نظر می گیرند. عامل آخر بر قیمت این دستگاه ها امکانات و لوازم جانبی آن ها است که بر قیمت تمام شده تأثیر می گذارد. هر چه این امکانات بیشتر باشد قیمت دستگاه نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

سخن پایانی

دریل بادی یا پنوماتیک یک ابزار بادی برای ایجاد سوراخ هایی با سایز های کوچک بوده که از آن در قسمت های مختلفی همچون کارگاه ها، صنعت، ساختمان سازی و مصارف خانگی استفاده می شود. این دستگاه ها در مقایسه با دریل های برقی، دارای ایمنی بیشتر و طول عمر بالاتری هستند و تعمیر آن ها نیز آسان تر و کم هزینه تر خواهد بود.

ابزارآلاتی که در این مقاله معرفی شدند، در فروشگاه ما موجود بوده. در صورتی که قصد خرید داشته و نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، کارشناسان ما در مجموعه ایرمتال با شماره تماس 66721249-021 و آدرس ایمیل info@abzarashkan.ir آماده ارائه راهنمایی و مشاوره به شما عزیزان هستند.

نظر بدهید